Bursa Vaillant Kombi Servisi

Bursa Vaillant Servis ağımız çerçevesinde tüm Vaillant kombi modellerin bakım ve onarımı özel olarak yapan firmamız sizlere daha hızlı hizmet vermek için kurulmuştur. Parça garantili servisimiz sizler için her detayı düşünmektedir.

 

Kombi Arıza ve Cevapları

Soru : vaillant turbotec kombiyi bu kış başından beri kullanıyorum. 2 gündür yaşadığım bir problem var. kombiyi açtığımda ısıtma işlemine başlıyor, fakat en son hangi sıcaklıklarda kaldıysa o sıcaklıklarda ısıtıyor. Ekran üzerinde değiştirme yapmaya çalıştığım herhangi bir sıcaklığı değiştiremiyorum veya petek/su ısıtma fonksiyonunu kapatamıyorum. Ekran üzerinde herhangi bir uyarı, ikaz yada hata ile ilgili bir uyarı bulunmuyor. kapatmaya çalıştığımda hemen kapanmıyor. "hava boşaltma aktif" şekilde bir yazı çıkıyor ekranda ve yaklaşık 5 dk boyunca bu şekilde bekliyor ve sonra kapanıyor. elektriği keserek kapattığımda da aynı durum oluyor ve tekrar açtığımda aynı sıcaklıklarda ısıtma işlemine başlıyor. servisi aradım, tuşlara sert basılmıştır ve ekranın arkasındaki kart tırnaklarından çıkmıştır, o yüzden tuşlar basmıyor büyük ihtimalle diye bir yorum aldım. Sizce 3-4 aylık kombi için mümkün müdür? yada daha farklı bir problem olabilir mi?

Cvp : Basınç arızasıysa eğer muhtemelen kazanın değişmesi gerekecek. Ntc sensörler veya 85c limit sensörü kontrol edilmesi gerekebilir.

 

Soru : evimdeki vaillant kombide f26 kod hatası veriyor. Hata sıcak suyu açıp kapatınca oluyor genelde.

Bu hata ara ara tekrarlıyor. Kullanma kılavuzunda bu hata yetersiz dolaşım olarak geçiyor.

şimdiye kadar servis 2 defa geldi durumu tam olarak çözemedi. ilk olarak devirdaim pompasını değiştirdi.

1 gün sonra tekrar arıza yapınca sorunun devirdaim pompasında olmadığını kartta olduğunu söyledi. kartın sıfırına 400 tl istiyorlar.

usta arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Cvp: Elektronik anakartın revizyon yapılıp gaz valfi bununla beraber değişmesi gerekebilir.

 

bursa vaillant kombi servisi